İşkur İşbaşı Eğitim Programı Desteği

İşkur İşbaşı Eğitim Programı Desteği

İşkur İşbaşı Eğitim Programı; Hizmet ve imalat sektöründe faaliyet gösteren firmalar, çalışan sayılarına göre bu programdan faydalanmaktadır.

İşkur İşbaşı Eğitim Programı Tanımı : Hizmet ve imalat sektöründe faaliyet gösteren firmalar, çalışan sayılarına göre bu programdan faydalanmaktadır. Bu programda işletme içerisinde belirlenen meslekte çalışacak kişi veya kişiler işletme tarafından da İŞKUR tarafından da bulunabilmektedir. 

- İşkur İşbaşı Eğitim Programı kapsamında çalışacak elemanların maaşını asgari ücretten İŞKUR ödemektedir. 

- Ayrıca Program kapsamında alınan elemanların sigortası, Genel Sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı sigortası olarak İŞKUR tarafından ödenmektedir.

- Program süresince elemanların sigorta girişi işletmenizde olmayacaktır.

- İşkur İşbaşı Eğitim Programından daha önce işletmenizde sigortalı olarak çalışmış elemanlar faydalanamaz. 

- Program süresi kişilerin çalışacağı meslek koduna göre belirlenmektedir. Minumum 3 ay maksimum 12 ay boyunca faydalanabilmektedir.

- İşveren yükümlülüğü program kapsamında çalışan işçilerin (yararlanıcı) %20 sini 4 ay boyunca SGK lı yapmaktır. İşveren program sonunda eğer program kapsamında çalıştırdığı işçilerin % 20 sini 4 ay boyunca sigortalı yapmaz ise cezai müeyyidesi ise İşveren 1 yıl boyunca İŞKUR desteklerine başvuramamaktadır.

- Ayrıca program kapsamında çalıştırılacak elemanın geriye dönük olarak 6 boyunca sigortasının olmaması gerekmektedir.

- İşkur İşbaşı Eğitim Programına başvurabilmek için işletmelerin çalışan sayısının minumum 2 çalışanının olması gerekmektedir. 

- 2 ila 10 arası çalışanı olan alacağı 1 elemandan faydalanabilir.

- 10 ila 20 arası çalışanı olan 2 elemandan faydalanabilir. Bundan fazla çalışanı olanlar çalışan sayılarının %10 u kadar eleman alarak çalıştırabilirler.

- İşkur İşbaşı Eğitim Programında 20 ila 30 arası çalışanı olan 3 elemandan faydalanabilir.

 

İşkur İşbaşı Eğitim Programına Başvuru Yapmak İçin Bizimle İletişime Geçin...Paylaş: Facebook Twitter Google Plus yazdır