Endüstriyel Uygulama Desteği Başvurusu

Endüstriyel Uygulama Desteği Başvurusu

Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanlığına bağlı kuruluşların, işletmelerin ar-ge veya patent çalışması tamamlanmış, ürün sistem, yazılım veya fikirlerinin seri üretime geçmesini destekleyen bir programdır.

ENDÜSTRİYEL UYGULAMA PROGRAMI

   Bu program kapsamında yeni ürün veya hizmetin üretilmesi, kalitesinin arttırılması, maliyet düşürücü nitelikte yeni tekniklerin uygulamaya alınması amacıyla hazırlanan projelere destek sağlanır.

 

ENDÜSTRİYEL UYGULAMA PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI

   AR-GE ve İnovasyon proje konusunu kamu kaynaklarıyla desteklenen başarıyla tamamlanmış projelerin, doktora çalışması neticesinde ortaya çıkan projelerin, patent belgesi ile koruma altına alınmış ve prototip aşaması tamamlanmış buluş ve fikirlerin sahipleri bu programa başvurabilir. Kamu kaynaklarıyla desteklenmiş başarıyla tamamlanmış AR-GE projesi sahibi işletmeler projenin başarıyla tamamlandığı tarihten itibaren 3 yıl içerisinde KOSGEB’e müracat edebilir. Proje süresi en fazla 18 aydır. Kurum kararı ile 12 ay kadar da  ek süre  verilebilir.

 

ENDÜSTRİYEL UYGULAMA PROGRAMINDAKİ DESTEKLER

1-    KİRA DESTEĞİ ; Projesini girişimci olarak yapan işletmeye aylık 1.000 TL , toplamda 18.000 TL destek verilir.

2-    MAKİNE TEÇHİZAT DONANIM SARF MALZEME YAZILIM VE TASARIM GİDERLERİ DESTEĞİ ; Destek kapsamında alınacak makine ve  teçhizatlar sıfır olmalıdır. Desteğin 150.000 TL’si hibe, 500.000 TL’si geri ödemeli olarak, toplamda 650.000 TL destek sağlanır. Amaç seri üretime yönelik yapılacak sabit makine, teçhizat, donanım, kalıp ve yazılım giderleri için destek sağlamaktır.

3-    PERSONEL GİDERLERİ DESTEĞİ ; Projede tam zamanlı olarak çalışması şartı ile yeni istihdam edilecek lise, ön lisans, lisans ve lisans üstü mezunlar için toplamda 150.000 TL’ye kadar hibe destek sağlanır.

 

NOT : Geri ödemeli desteklerde KOSGEB tarafından teminat mektubu talep edilmektedir. Teminat mektubu giderlerinin tamamı KOSGEB tarafından hibe olarak karşılanmaktadır.

 

Daha detaylı bilgi ve Proje müracaatlarınız için irtibat: 0212 524 00 06/0545 681 30 90Paylaş: Facebook Twitter Google Plus yazdır