Yurtdışı Fuar Desteği

Yurtdışı Fuar Desteği

Yurtdışı Fuar Desteği; Devlet teşvik başvuruları 01.04.2018 tarihinden itibaren e-imza ile kep adresi üzerinden yapılmaktadır.

E-imza işlemini İMMİB’ in e imza uygulaması ile yapmanız gerekmektedir. İMMİB’ in e imza uygulamasına www.immib.org.tr adresine gireceksiniz daha sonra online işlemler bölümünü seçeceksiniz orada ücretsiz kepport uygulamasını seçeceksiniz. İlk önce yeni kullanıcı alacaksınız. Yeni kullanıcı aldıktan sonra aynı sayfa da yer alan ayarlar dosyasını indirerek oradaki talimatları harfiyen yerine getirerek bilgisayarınıza kuracaksınız( Bu işlem için muhakkak bir bilişimci ile çalışmanız gerekmektedir.) Bu işlemlerin hepsini tamamladıktan sonra aynı uygulamadan üye girişi yaparak başvuru evraklarınızı e imza yaparak kep adresiniz üzerinden immib@hs01.kep.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

NOT1: E-imza yapılacak evrakları başvuru dilekçesi en üstte olacak şekilde tek bir pdf dosyası haline getirilerek o şekilde e imza edilmelidir. E imza edilen pdf dosyasını indirdikten sonra yine aynı şekilde e imzalı pdf dosyası kep adresi üzerinden immib@hs01.kep.tr adresine yollanmalıdır.

NOT2: Yurt dışı fuar desteği kiralanan fuar alanı üzerinden bakanlığın belirlediği metre kare başına destek tutarı üzerinden desteklenmektedir. Her sene ekonomi bakanlığın sitesinde açıklanmaktadır.

NOT3: Şayet katılım yapılan fuar prestijli fuar ise prestijli fuar başvuru dilekçesi doldurulmalıdır. Fuar destek rakamlarının takibi bakanlık sitesinden her yıl güncellenmektedir. Fuar destek rakamları fuarın niteliği ve yapıldığı ülkeye göre değişmektedir.

NOT4: Yalnız tüm fuar harcamalarını(nakliye, gidiş dönüş, stand vb.) ücretleri fuar alanı metrekaresi olarak ve fuar ücreti olarak faturalandırılması gerekmektedir. Çünkü gidiş dönüş, nakliye ve stand giderlerini kapsam dışına almışlardır.

 

Yurt Dışı Fuar Desteği İçin Gerekli Evraklar

Başvuru Dilekçesi

Taahhütname EK-4

BEYANNAME EK-5

Yukarıda belirttiğimiz 3 evrak eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Ekine de aşağıda belirtilen evraklar eklenmelidir. Bu şekilde başvuru dosyanız eksiksiz ve tam bir şekilde hazır olacaktır.

1.) Yetkili kişi imza sirküleri

2.) Fuar Faturası ( metre kare bilgisi ve ücreti göstermesi gerekmektedir.)

3.) Fuar Katılım ücretinin ödendiğini gösteren dekont aslı

4.) Kapasite Raporu

5.) İSTANBUL MADEN VE METALLER İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ (Fuar Teşvik) adına GARANTİ BANKASI GÜNEŞLİ Şubesi (295) TR21 0006  2000 2950 0006 2950 41 numaralı hesabına da yapılabilir.) 30 TL yatırılacak açıklama kısmına dosya işlem bedeli yazılacak. Ödeme yapıldığını gösteren internet çıktısı yeterli olacaktır.

6.) Başvuru yılına ait İhracatçılar Birliği üyelik aidatının ödendiğini gösteren makbuz ya da www.immib.gov.tr adresinde online işlemler kısmında yer alan Üyelik Bilgi ve Borç Sorgulama Çıktısı

7.) Vergi Borcu Yoktur Yazısı ile SGK Türkiye Geneli Borcu yoktur yazısı

Diğer detaylar ve destek almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsinz.Paylaş: Facebook Twitter Google Plus yazdır